Argentina: Poraz Boke, River se dočepao boda

Getty Images/Getty Images

U prva dva meča 10. kola Superlige Argentine u akciji su bili dva najveća kluba River Plejt i Boka Juniors. Boka koja je lider je doživela poraz, dok su se Milioneri izvukli pogotkom u poslednjim trenucima.

Boka je na svom terenu doživela prvi poraz u sezoni. Na Bombonjeri sva tri boda uzeo je aktuelni šampion Rasing i to golom Zaraka u 28. minutu. Upravo je Rasing izbio na drugo mesto sa samo dva boda manje od Boke.

Mnogo luđi meč odigrali su Arseanl Sarandi i River Plejt. Domaćin je dva puta vodio sa dva gola razlike 2:0 i 3:1. Međutim, na kraju je došao samo do boda. Posle dva gola Skoća bod Riveru doneo je Alvares autogolom u 87. minutu. Za domaće golove su postigli Pijovi, Kaprof i Himenes. River je treći na tabeli sa 18 bodova, tri manje od Boke, dok je Arsenal Sarandi peti sa 16.