19.10.2019 | 18.03 > 18:07

Verakruz protestovao zbog plata, Tigres to iskoristio

Fudbaleri meksičkog Verakruza protestom na terenu su iskazali nezadovoljstvo jer mesecima nisu primili plate, a to je iskoristio Tigres, koji je u meču 13. kola prvenstva slavio 3:1.

Meksički mediji prenose da igrači Verakruza nisu plaćeni najmanhje šest meseci, a na utakmici sa Tigresom su odlučili da samo mirno stoje na terenu. Tačnije, kada je sudija dao znak za početak meča, domaći igrači su samo gurnuli loptu sa centra i ukopali se u mestu.

Gostujući igrači su bili zbunjeni, ali su posle minut i po krenui u napad i postigli dva gola za četiri minuta – strelci su bili Eduardo Vargas i Andre-Pjer Žinjak. Fudbaleri Verakruza su protest okončali u šestom minutu, ali su nedugo zatim primili još jedan gol, a postigao ga je Vargas. Domaći tim je ublažio poraz u poslednjem minutu preko Kolina Kazim-Ričardsa.

Po završetku utakmice, igrači Verakruza su odbili da se rukuju sa rivalima, a u znak protesta su im aplaudirali zbog prva dva pogotka na meču.