20.10.2019 | 12.38 > 12:41

Poraz za kraj Runijeve MLS karijere

U MLS plejofu na "BMO Fildu" ekipa Toronta ostvarila je pobedu nad DC Junajtedom rezultatom 5:1 i tako stavila tačku na karijeru Vejna Runija u SAD.

Vejn Runi

Vaughn Ridley/Getty Images

Vejn Runi

U regularnom toku meča bilo je 1:1, a u nastavku Džonatan Osorio postigao je dva gola, a strelci su bili i Riči Larijea i Nik Deleon u eksploziji golova u ekstra tajmu – mreže su se tresle u 93, 95, 103. i 105. minutu.

Junajted je u samoj završnici ostao s igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Pol Ariola. U regularnom toku strelci su bili Marko Delgado u 62. minutu i u nadoknadi vremena u 93. minutu Lukas Rodriges posle kornera Runija.

Toronto sada ide u Njujork gde ih u sredu u finalu Istočne konferencije čeka Njujork FC.

Kapiten tima Vejn Runi ovom utakmicom oprostio se od MLS-a. Legendarni 33-godišnji fudbaler postigao je 23 gola uz 15 asistencija u dresu tima iz Vašingtona tokom 18 meseci boravka u administrativnom centru SAD, a ove sezone bio je najbolji strelac tima u prvenstvu sa 11 golova.

Bivši kapiten Engleske reprezentacije i Mančester Junajteda u nastavku karijere vraća se u Englesku i to u Čempionšip, gde će od januara biti igrač-menadžer ekipe Derbi Kaunti.