MLS: Galaksi zakazao El Trafiko

Sean M. Haffey/Getty Images

Los Anđeles Galaksi je savladao ekipu Minesote Junajted u prvoj rundi MLS Plej-ofa rezultatom 2:1. Rival Galaksiju u polufinalu Zapadne konferencije biće gradski rival Los Anđeles FC.

U prvom poluvremenu utakmice u Minesoti nije bilo golova, a prva šansa je viđena u 30. minutu. Tada je Zlatan Ibrahimović šutirao iz velike udaljenosti ali je lopta prošla tik pored leve stative. Priliku za Minesotu je imao Kevin Molina ali je on iz peterca šutirao glavom preko gola. Do poluvremena je Galaski propustio još jednu priliku.

U 71. minutu je Galaksi konačno stigao do gola i to preko Sebastijana Legeta.

Samo četiri minuta kasnije Galaski je došao i do drugog gola kada je Romein Alesandrini ostavio loptu Džonatanu Dos Santosu, a Meksikanac je sa 20 metara fantastično savladao domaćeg golmana.

Slovak Jan Greguš je u 87. minutu smanjio na 2:1 ali vremena nije bilo dovoljno za izjednačenje.