Flamengo "petardom" po Gremiju za finale sa Riverom

Flamengo je u finalu Kopa Libertadores.

Flamengo

Bruna Prado/Getty Images

U velikom brazilskom derbiju na čuvenoj Marakani u Rio de Ženeiru, Flamengo je u revanšu polufinala rezultatom 5:0 savladao Gremio i zakazao duel sa River Platom. Flamengo je tako izborio prvo finale Kopa Libertadores još od 1981. godine.

U prvom meču bilo je 1:1, a u revašnu je apsolutno dominirao Flamengo. Ipak, prvo poluvreme nije nagoveštavalo da ćemo videti pravu goleadu jer je prvi i jedini gol u ovom delu meča postignut u 42. minutu. Strelac je bio Bruno Enrike.

Tek što je počelo drugo poluvreme Gabrijel je pogodio za 2:0, a deset minuta kasnije isti igrač je bio preciozan sa bele tačke za 3:0.

U strelce se nepun minut nakon trećeg gola upisao i defanzivac Pablo Marej, a za konačnih 5:0 pogodio je još jedan igrač zadnje linije - Rodrigo Kajo.

Finale je na programu 23. novembra i biće odigrano u Santijagu od 22 časa po srednjeevropskom vremenu.