Catherine Ivill/Getty Images

26.10.2019 | 18.08 > 18:11

Bilićev VBA do boda, nula Fulama, Rouvetov uspešan debi

Nerešen rezultat u derbiju Jorkšira nije iskoristila vodeća ekipa Vest Broma, koja je na svom terenu odigrala nerešeno protiv Čarltona 2:2.

Slaven Bilić

Mike Hewitt/Getty Images

Sastav Slavena Bilića je poveo u 10. minutu preko Metija Filipsa, najboljeg strelca tima.

Iako se posle prvog polvuremena činilo da će domaći tim zabeležiti pobedu, gosti iz Londona su došli do izjednačenja u 60. minutu. Posle udarca Kalena, loptu je glavom zahvatio Bon.

Bio je to njegov peti gol u šest utakmica.

Bitan momenat desio se šest minuta kasnije kada je Ferguson, levi bek Vest Broma dobio direktan crveni karton zbog grubog starta.

Uprkos tome, domaći fudbaleri su ponovo došli do prednosti zahvaljujući rezervisti Robson-Kanuu.

Ekipa iz prestonice nije odustajala, a u želji za bodom trener Li Bojer na teren je poslao debitanta tinejdžera Džoša Dejvidsona.

To se isplatilo u četvrtom minutu sudijske nadoknade kada je sudija pokazao na belu tačku, nakon što je u šesnaestercu srušen Nabisar.

Džoš Kalen donosi bod ekipi Čarltona.

Preston je došao do drugog mesta na tabeli pošto je napravio veliki preokret u derbiju severozapada protiv Blekburna.

Slavili su sa 3:2 iako su gubili posle prvog poluvremena 0:2.

Aleksandar Mitrović nije dao gol u ovom kolu, a Fulam je odigrao meč bez golova na gostovanju Mudlzbrou. Srpski fudbaler i dalje ostaje najbolji strelac lige sa 11 datih golova.

Midlzbro je pao u zonu ispadanja prvi put ove sezone.

Hadersfild više nije u zoni ispadanja pošto je zabeležio i šesti meč bez poraza - Barnsli sa 2:1.

Hal je bio bolji od Derbija 2:0, Milvol je sa 2:0 pobedio Stouk sa novim trenerom Gerijem Rouvetom.

U nedelju se igraju još dva meča 14. kola Čempionšipa. Igra se veliki derbi Velsa između Svonsija i Kardifa, a nakon toga će Bristol biti domaćin ekipi Vigana.

Kolo se završava u ponedeljak još jednim lokalnim derbijem i to londonskim, u kome QPR čeka komšijski Brentford (SK 1, 20.45).