Tron ostao prazan: Toronto se bori za MLS titulu

Vaughn Ridley/Getty Images

Fudbaleri Toronta plasirali su se u veliko finale MLS pobedom nad aktuelnim šampionom Atlantom na strani, u finalnoj utakmici istočne konferencije, rezultatom 2:1.

Duel prethodna dva prvaka Sjedinjenih Američkih Država pripao je Kanađanima, koji su 2017. bili najbolji, posle preokreta.

Atlanta je već u četvrtom minutu meča, pred 44.055 gledalaca, povela pogotkom Gresela na nesebično dodavanje Martinesa.

U 11. je Martines promašio penal za dvostruko vođstvo, a kazna je stigla samo tri minuta kasnije.

Benezet je na levoj strani primio loptu i sa ivice šesnaesterca poslao je u dalji ugao za izjednačenje.

Taj rezultat bio je aktuelan sve do 78. kad je rezervista Deleon sa dvadesetak metara pogodio rašlje i doneo gostima trofej najboljeg tima istoka treći put u poslednje četiri sezone.

U borbi za šampiona države, Toronto će igrati protiv Sijetl Saundersa u reprizi finala iz pomenute 2017.