Argentina: River preko Mar del Plate do vrha

Marcos Brindicci, Gettyimages

Nova smena na vrhu argentinskog šampionata. Aktuelni šampion Kopa Libertadores, koji će igrati i u ovogodišnjem finalu River Plejt posle pobede u gostima nad Aldosavijem 2:1 došao je na čelo tabele.

Definitivno je pobeda u dvomeču protiv večitog rivala Boka Juniors u polufinalu Kopa Libertadores preokrenula sezonu i na domaćem planu. Do tada je Boka bila suvereni lider, a onda je doživela dva poraza. River je to iskoristio i posle pobede u Mar del Plati protiv Aldosavija 2:1 došla na čelo tabele. River je vodio 2:0 golovima De La Kruza i Borea, dok je Asevedo u 61. minutu postavio konačan rezultat. River ima 24 boda, koliko i Argentinos Juniorsi, ali uz meč manje. Lanus je treći sa 22, a Boka četvrta sa 21 bodom, ali svi oni imaju meč manje od Rivera.

Došao je Dijego Maradona, ali stare navike se teško menjaju. Himnasija La Plata doživela je novi poraz. Ovog puta kod kuće od gradskog rivala Estudijantesa 1:0. Jedini gol postigao je Retegi u 57. minutu. Himnasija je pretposlednja sa samo sedam bodova, dok je Estudijantes sedmi sa 19.

Ostali rezultati: Kolon – Atletiko Tukaman 0:2, Rozario – Godoj 5:2.