Tokio i Jokohama se prate pobedama, poraz Kašime

Pet duela 31. kola japanskog fudbalskog šampionata donelo nam je u subotu pobede Tokija, Kavasakija, Nagoje, Jokohame i Serezo Osake.

Jokohama Marinos

Zhong Zhi, Getty Images Sport

Nakon nekompletnog 31. kola u borbi za lidersku poziciju i dalje su Tokio i Jokohama koji se prate pobedama, tako da Tokio ima i dalje bod prednosti.

Kašimu je poraz od Kavasakija ostavio na 59 bodova - dva manje od Jokohame i tri od Tokija.

Tokio je slavio minimalcem na gostovanju Ivati, a gol odluke postigao je Dijego sa bele tačke u 53. minutu.

Jokohama je ovu pobedu lidera šampionata ispratila trijumfom protiv Saporoa 4:2 na svom terenu.

Za samo četiri minuta, uz dva gola Erika, Jokohama je vodila 2:0, a u osmom minutu bilo je 2:1 jer je gol za goste postigao Suzuki.

Nakagava je u 23. minutu vratio domaće na dva gola prednosti, a na sledeći gol čekalo se do 70. minuta i penala koji je za Jokohamu sigurno izveo Žunior.

Četiri minuta kansije postavljen je golom Suzukija i konačan rezultat ovog meča.

Kašima je kod kuće izgubila od Kavasakija 0:2, Serezo Osaka je mininalcem nadigrala Šonan, a Nagoja je rezultatom 3:0 bila bolja od Kobea.