Kopa Sudamerikana: Independienteu trofej i istorija

Marcelo Hernandez/Getty Images

U finalu Kopa Sudamerikana odigranom u Asunsionu ekvadorski Independiente dela Vale bio je bolji od argentinskog Kolona 3:1 i tako došao do trofeja u drugom po renomeu takmičenju Južne Amerike.

Ekvadorci su veliki posao odradili u prvom poluvremenu, posle kojeg su imali prednost 2:0. Do nje su došli golovima Leona u 25. i Sančesa u 42. minutu. Ipak, Kolon je imao veliku šansu da se u 55. minutu vrati u igru, ali je Rodriges propustio priliku da sa penala prepolovi zaostatak. Uspeo je argentinski tim da stigne do gola, ali tek u 89. minutu preko Olivere. Do kraja postignut je još jedan gol, ali ponovo u mreži Kolona. Strelac je bio Dajome u šestom minutu nadoknade.

Ovo je prvi kontinentalni trofej za ekvadorski tim, posle izgubljenog finala Kopa Libertadores 2016. Sa druge strane, Kolon će još čekati na tako nešto.