10.11.2019 | 05.51 > 06:04

Brazil: Palmeirasu samo bod, Flamengo hladi šampanjac

Aktuelni šampion brazilske Serije A Palmeiras osvojio je samo bod u derbiju 32. kola odigravši nerešeno protiv Korintijansa 1:1.

Palmeiras

Alexandre Schneider/Getty Images

Uvek je vatreno kada se sastanu gradski rivali Sao Paula. Posebno kada ti mečevi imaju veliki ulog, makar za jedan tim. U ovom slučaju to je Palmeiras, koji je branilac titule, ali ove sezone kaska za Flamengom. Zbog toga je svaki meč izuzetno važan u završnici, pa tako da su ovde tri boda bila imperativ. Mnogo su se zeleno-beli mučili i konačno su u 75. minutu došli do velike prilike za vođstvo, jer im je dosuđen penal. Ipak, Gustavo Skarpa nije iskoristio najstrožu kaznu i to je bila najava opšteg ludila.

Kada se činilo da će meč biti završen bez golova gosti dolaze u vođstvo u drugom minutu nadoknade. Strelac je Mičel. Međutim, tu uzbuđenjima nije bio kraj. Volšebno je Palmeiras uspeo da izbegne poraz, a za to se pobrinuo Bruno Enrike, koji je postigao gol u četvrtom minutu nadoknade i postavio konačnih 1:1. Sa ovim bodom Palmeiras na drugom mestu ima 67, sedam bodova manje od lidera Flamenga uz utakmicu više, a ostalo je još šest kola.

U drugom meču večeri Santos je kao gost savladao Gojas 3:0. Briljirao je dvostruki strelac Soteldo, a drugi gol delo je Marinja. Santos je treći sa tri boda manje od Palmeirasa, a 10 od lidera Flamenga.