Catherine Ivill/Getty Images

10.11.2019 | 14.53 > 14:54

Prva pobeda Bristola u Severnsajd derbiju od 2002.

Fudbaleri Bristol Sitija slavili su na gostovanju Kardifu 1:0, u meču 16. kola Čempionšipa. Bila je to prva pobeda Bristola u Severnsajd derbiju još od 2002. godine.

Bristol City

Getty Images/Harry Trump

Viđena je velika borba i tvrda utakmica na meču u Kardifu.

Posle prvog poluvremena u kome nije bilo mnogo uzbuđenja, u drugom delu igre je konkretniji bio Bristol.

Jedini pogodak postigao je Džoš Braunhil.

Dvadesettrogodišnji vezista je u 67. minutu iskoristio asistenciju Roua i zatresao gol domaćih.

Pokušao je trener Kardifa Nil Vornok u nastavku nešto da promeni, pa je u igru uveo Vajta i Medlina, ali do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Bristol Siti je tako stigao do trijumfa posle dva uzastopna remija i sada se sa 28 bodova nalazi na šestom mestu na tabeli.