Getty Images/Christof Koepsel

10.11.2019 | 18.03 > 18:05

Šahtjor jednim golom rešio derbi sa Dinamom

Na stadionu Metalista u Harkovu, odigran je super derbi ukrajinskog šampionata. Pogodak u ranoj fazi susreta bio je dovoljan Šahtjoru da pobedi i poveća svoju prednost na tabeli.

Šahtjor

Print screen/SK

Šahtjor

U velikom derbiju ukrajinskog fudbala Šahtjor je dočekao Dinamo iz Kijeva, a sam početak utakmice doneo je žute kartone za fudbalere gostiju Popova i Šabanova u 8. i 16. minutu. Vrlo brzo, u 18. minutu meča Šahtjor je poveo. Nakon ubacivanja iz kornera sa desne strane, odlicno se sa ivice peterca na bližoj stativi odrazio defanzivac Sergej Krivcov i zakucao loptu u mrežu nemoćnog golmana gostiju Georgija Buščana.

U 29. minutu je Popov brutalno startovao nad Žuniorom Moraešom, ali usled velikog previda arbitra defanzivac tima iz Kijeva nije isključen. Moraeš nije uspeo da se oporavi, pa ga je ubrzo zamenio Dentinjo.

Nemoć Dinama bila je evidentna. Klub iz Kijeva ni u drugom poluvremenu nije stvarao šanse, Šahtjor je zbog toga bez previše problema kontrolisao meč. Pred kraj susreta, u 82. minutu Tajson je zaradio direktan crveni karton. Pre toga, Tajson je trpeo uvrede sa tribina, šutnuo je loptu u pravcu navijača, ali je time što je izvadio crveni karton sudija Mikola Balakin napravio još jednu kardinalnu grešku.

On je utakmicu produžio za čak osam minuta, ali je rezultat ostao 1:0 i na taj način je Šahtjor došao do 13. pobede u sezoni i sa 40 bodova čvrsto drži čelo tabele. Dinamo je poražen po treći put i on ostaje na četvrtom mestu sa 27 bodova.