07.12.2019 | 07.53

J liga: Jokohama posle 15 godina osvojila titulu

Ekipa Jokohame u poslednjem 34. kolu japanske J lige u direktnom duelu koji je odlučivao šampiona savladao je Tokio 3:0 i na taj način prekinuo 15-godišnji post.

Yokohama F.Marinos

Masahiro Ura/Getty Images for DAZN

Jokohami je kao domaćinu bilo dovoljno da odigra i nerešeno, ali želeli su pobedu kako bi se revanširali glavnom rivalu za poraz iz prvog dela. Stadion je bukvalno eksplodirao u 26. minutu kada je Bunmatan doveo domaćina u vođstvo. Čini se da je sve rešeno u 44. minutu kada je Erik povisio na 2:0. To je značilo da je Tokiju bilo potrebno da postigne tri gola i jednostavno bio je to pretežak zadatak.

Čak i posle 65. minuta kada su imali igrača više zbog crvenog kartona Parka. Napadali su gosti, ali to je samo otvorilo prostor za kontre, a jednu takvu poveo je Keita Endo, koji je sam pretrčao oko 60-ak metara, odlučio se da sam završava akciju, polomio kičmu defanzivcu i neodbranjivo iskosa šutirao u suprotan ugao golmana Hajašija. To je bio ujedno i konačan rezultat, koji je Jokohami doneo četvrtu titulu u J ligi, ukupno šesti naslov šampiona Japana, a prvi posle 15 godina. Jokohama je izborila direktan plasman u Ligu šampiona Azije, Tokijo i Kašima ići će u kvalifikacije, iz lige ispadaju Jamaga i Ivata, dok će Sagan Tosu u doigravanje za opstanak, iako je do 90. minuta bio u sigurnoj zoni pre nego što je direktni rival Šonan izjednačio u gostima protiv fenjeraša Jamage.

Ostali rezultati: Hirošima - Vegalta 1:0, Kobe - Džubilo 4:1, Nagoja - Kašima 0:1, Oita - Serezo 0:2, Saporo - Kavasaki 1:2, Šimicu - Sagan Tosu 1:0, Urava - Gampa Osaka 2:3, Jamaga - Šonan 1:1.