AMA/Corbis via Getty Images)

11.12.2019 | 21.51 > 22:03

SP klubova: Al Sad posle produžetka do četvrtfinala

Počelo je Svetsko prvenstvo u konkurenciji klubova u Kataru. Domaći Al Sad uspeo je da opravda ulogu favorita protiv šampiona Okeanije Jengena iz Nove Kaledonije i to tek posle produžetka.

Al Sadd

Christopher Pike/Getty Images

Al Sad je na kraju slavio 3:1, ali je posle 90 minuta bilo 1:1. Poveli su domaći u 26. minutu preko Buneđaha. Do poluvremena postigli su još jedan gol, koji je poništen zbog ofsajda. Na samom početku drugog poluvremena u 46. minutu Roin je izjednačio, a do kraja predviđenih 90 minuta ponovo je Al Sad postigao gol, ali je i on poništen.

Ipak, u produžetku su stvari došle na svoje mesto. Hasan je u 100. minutu doneo prednost 2:1, a konačnih 3:1 postavio je Ro Ro. Ovim je Al Sad izborio plasman u četvrtfinale, u kojem će igrati protiv šampiona KONKAKAF Lige šampiona Montereja. Pobednik tog meča u polufinalu ide na Liverpul. U drugom četvrtfinalu šampion Azije Al Hilal igraće protiv šampiona Afrike Esperansa, a pobednik u polufinalu ide na Flamengo.