Getty Images/Christof Koepsel

14.12.2019 | 21.45 > 21:48

Monterej na Liverpul, Al Hilal na Flamengo

Liverpool FC

Protivnik šampionu Evrope u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva biće meksički Monterej. Šampion Južne Amerike igraće protiv Al Hilala.

Liverpul

Jan Kruger/Getty Images

Liverpul

Liverpul će u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva igrati protiv Montereja.

Mekički klub obezbedio je mesto u polufinalu pobedom protiv Al Sada 3:2.

Imao je Monterej 2:0 nakon prvih 45 minuta. Vanjoni je postigao sjajan gol u 23. minutu, a Fuenes je u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena povisio je na 2:0.

Bunedja je smanjio na 2:1 u 66. minutu da bi u 77. Monterej ponovo imao dva gola prednosti nakon gola Rodrigeza.

Za konačnih 3:2 precizan je u 89. minutu bio Hasan.

Rivala je dobio i Flamengo koji će se za finale boriti sa Al Hilalom.

Al Hilal je pobedom 1:0 eliminisao Esperancu iz Tunisa.

Polufinalni dueli na programu su 17. i 18. decembra. Prvi meč igraju Flamengo i Al Hilal, a dan kasnije sastaju se Liverpul i Monterej.