07.01.2020 | 11.48 > 11:57

Šćepović odbio Špance i odlazi u Japan

Srpski napadač Stefan Šćepović završio je svoju misiju u Poljskoj i u narednom periodu igraće za japanskog prvoligaša Šonan.

Stefan Šćepović

Denis Doyle, Getty Images Sport

Stariji od braće Šćepović poslednjih godinu dana branio je boje Jagelonije. Međutim, bez velikog uspeha. Odigrao je samo sedam utakmica i za 330 minuta provedenih na terenu nije postigao pogodak. U međuvremenu imao je ponude španskih niželigaša Rasinga i Kulturala, ali se odlučio da ode u Japan, u ekipu koja se grčevito borila i izborila za status prvoligaša prošle sezone.

Šćepović je u karijeri igrao za OFK Beograd, Mladi Radnik, Sopot, Sampdoriju, Klub Briž, Kortrijk, Hapoel Akru, Partizan, Ašdod, Sporting Hihon, Seltik, Hetafe i Videoton, a za reprezentaciju Srbije odigrao je osam utakmica uz postignut gol.