Dave Thompson/Getty Images

14.01.2020 | 17.12 > 17:16

Insinje iz penala za prolaz Napolija

SSC Napoli

Fudbaleri Napolija plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije, pošto su osmini finala bili bolji od Peruđe 2:0.

Lorenco Insinje

Francesco Pecoraro/Getty Images

Junak meča na stadionu San Paolo u Napulju bio je Lorenco Insinje. Dvadesetosmogodišnji napadač postigao je oba gola protiv Peruđe, a oba puta je bio precizan sa bele tačke.

Insinje je prvo bio precizan u 26. minutu, a zatim je duplirao prednost u 38. minutu. Insinje je ove sezone u dresu Napolija nastupio 22 puta i postigao je šest golova.

Peruđa je imala priliku da zakomplikuje domaćinu put do četvrtfinala, ali je Pjetro Iemelo bio neprecizan iz penala u nadoknadi prvog poluvremena.

U nastavku je viđeno još nekoliko šansi na obe strane, konkretniji je bio Napoli, ali promene rezultata nije bilo.