Nathan Stirk/Getty Images

15.01.2020 | 22.35 > 22:46

Đavoli prolaz u FA kupu platili Rašfordom

Manchester United

U ponovljenom meču treće runde FA kupa Mančester Junajted je na Old Trafordu savladao Vulverhempton minimalnim rezultatom i obezbedio plasman među 32 najbolja tima.

Markus Rašford

Getty Images/Alex Livesey

Strelac jedinog gola na Old Trafordu bio je Huan Mata, posle asistencije Marsijala u 67. minutu. Pre toga je Vulverhemptonu poništen pogodak Neta posle VAR provere, zbog igranja rukom Himenesa. Ono što može da raduje navijače Crvenih đavola je činjenica da je ovo prva pobeda Mančester Junajteda nad Vulvsima posle njihovog povratka u Premijer ligi, u petom međusobnom duelu. Sa druge strane, ono što nikako ne može da ih raduje je to da je glavni napadač Markus Rašford izašao iz igre posle samo 17 minuta provedenih igri, kada je ušao u 63. minutu. Morao je da izađe zbog povrede, a hvatao se za list desne noge.

Crveni đavoli će u narednoj rundi gostovati pobedniku ponovljenog meča između Tranmera i Votforda, koji je zakazan za 23. januar. U drugom meču dana Kardif je u neverovatnom meču u gostima savladao Karlajl 4:3. Poveli su domaći golom Tomasa u sedmom minutu, ali do poluvremena Velšani su preokrnuli golovima Flinta i Marfija. Flint je već u 48. minutu povisio na 3:1, ali je ta prednost bila na snazi samo tri minuta, pošto je Mekirdi smanjio na 3:2. U 57. minutu Vord je ponovo vratio na 4:2, dok je konačnih 4:3 postavio Mekirdi drugim golom u 64. minutu. Kardif će u narednoj rundi gostovati Redingu.