19.01.2020 | 14.59 > 15:00

Čempionšip: "Šumari" zarobili "Šeširdžije"

U pretposlednjoj utakmici 28. kola Notingem, koji se nalazi u plej-of zoni ugostio ugroženi Luton i slavio rezultaom 3:1.

Notingem Forest

Nathan Stirk, Getty Images Sport

Gosti su bolje otvorili utakmicu i u 26. minutu došli do prednosti, pošto je posle ubačene lopte sa leve strane precizan bio Hari Kornik.

Bivši dvostruki prvak Evrope je izjednačio u 36. minutu posle šuta Džoa Lolija. Međutim, nije dobro reagovao hrvatski golman Simon Sluga.

Loli je doneo i preokret u 57. minutu još jednim odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca. Notingem je pobedu potvrdio u 90. minutu kada je kapiten gostiju igrao rukom u živom zidu posle slobodnog udarca. Sudija je svirao penal koji je iskoristio najbolji strelac tima Lui Graban. Bio je to njegov 15. pogodak u prvenstvu čime je došao do trećeg mesta ligaške liste strelaca.

Bila je to peta utakmica „Šumara“ bez poraza u nizu, a sada su na petom mestu sa 47 bodova – u narednom kolu Notingem će dočekati Reding. Luton je na začelju sa 21 bodom, a imaju četiri uzastopna poraza.

Notingem je prvi put u poziciji da se bori za Premijer ligu, a poslednji put su bili u elitnom rangu 1999. godine.

U poslednjem meču 28. kola u ponedeljak od 21 čas na Sport klubu 1 možete pratiti prenos meča između vodećeg Vest Bromvič Albiona i Čarlton Atletika, još jednog tima koji se bori za opstanak.