Nathan Stirk/Getty Images

24.01.2020 | 00.44 > 00:50

FA kup: Trećeligaš eliminisao Votford, dočekuje MUTD

Poznati su svi parovi šesnaestine finala FA kupa. Poslednji učesnik ove faze su Tranmer Roversi, koji su kod kuće, posle produžetaka izbacili premijerligaša Votford.

Tranmere Rovers

U prvom meču bilo je 1:1 na terenu Votforda, a Tranmer je u revanšu poveo u 36. minutu golom Monta. Međutim, Hinds je oladio Prenton Park i izjednačio u 68. minutu. Na taj način izborio je premijerligaš produžetak, ali u njemu jače nerve imali su domaći. Napadač člana Lige 1 25-godišnji Pol Malen u 104. minutu postigao je gol, koji je na kraju obezbedio veliku pobedu za tim koji je tri puta igrao četvrtfinale.

Naredni protivnik Tranmeru biće slavni Mančester Junajted, a meč će se igrati upravo na Prenton Parku.