26.01.2020 | 16.18 > 16:21

Rani crveni presudio, Siti pregazio Fulam

Manchester City

Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se u osminu finala FA kupa, pošto su na Etihadu rezltatom 4:0 (2:0) bili bolji od drugoligaša Fulama.

Gabrijel Žesus

Alex Livesey/Getty Images

Ključni momenat meča dogodio se već u šestom minutu – Rim je dobio crveni karton zbog povlačenja Gabrijela Žesussa kao poslednji igrač odbrane i uz to je dosuđen i penal. U gol ga je pretvorio Ilkaj Gundoan, a već u 19. minutu prednost je duplirao Bernardo Silva.

U drugom poluvremenu još dvaput je Siti savladao golamana Rodaka – Gabrijel Žezus je u 72. minutu pogodio na asistenciju Kansela, dok je u 75. natrčao na odbitak posle jednog velikog kiksa odbrane tima sa „Krejven kotidža“.

U poraženoj ekipi zbog povrede nema Aleksandra Mitrovića. Parovi osmine finala biće naknadno izvučeni, a tim Pepa Gvardiole svoj naredni duel igra protiv Mančester Junajteda u Liga kupu u sredu.

U ostalim mečevima četvrtog kola najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu Mančester Junajted gostuje Tranmiru, a Liverpul igra protiv Šruzberija.