Getty Images

28.01.2020 | 22.51

Preokret Lidsa, novi kiks VBA, prvenac Runija

Izuzetno zanimljivo bilo je u osam mečeva vanrednog 29. kola Čempionšipa. Dogodila se smena na vrhu, Notingem Forest nastavio sa dobrom serijom, a legenda Mančester Junajteda postigao prvi gol za Derbi.

Wayne Rooney

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Lids Junajted novi je lider Čempionšipa. Ekipa Marsela Bijelse dočekala je Milvol, koji je u prvom poluvremenu, posle samo 23 minuta vodio 2:0 golovima Hačinsona od četvrtog i Volasa iz penala u 23. minutu. Međutim, ekipa sa Eland Rouda nije se predavala i uspela je u drugom poluvremenu da dođe do preokreta. Najzaslužniji je bio Pol Bamford, koji je postigao gol za 1:2 u 48. i pobedonosni u 66. minutu, dok je između ta dva gola Pablo Ernandes izjednačio u 62. minutu.

Jorkširci su preuzeli prvo mesto na tabeli Čempionšipa iskoristivši novi kiks Vest Bromič Albiona. VBA je poražen u Kardifu 2:1, a ovo je ekipi Slavena Bilića šesti vezani ligaški meč bez pobede. Tu seriju prekinuli su samo u FA kupu protiv Vest Hema.

Kiks VBA iskoristio je i Notingem Forest, koji je golom Loulija u 14. minutu došao do pobede u Brentfordu. Ovim trijumfom Šumari su došli do treće pozicije i imaju samo dva boda manje od VBA, a četiri od lidera Lidsa.

Derbi je doživeo poraz u gostima protiv Lutona 3:2, a prvi gol za Ovnove postigao je Vejn Runi.

Ostali rezultati: Blekburn - KPR 2:1, Vigan - Šefild Venzdej 2:1, Hal - Hadersfild 1:2, Reding - Bristol Siti 0:1.