Sudamerikana: Kraj za Fluminense, Velez jedva

U prvom kolu Kopa Sudamerikana ispao je tim Fluminensea i to od čileanske ekipe Union La Kalere, dok je Velez Sarsfild jedva uspeo da se izvuče protiv ekipe Aukas iz Ekvadora.

Velez Sarsfield

Marcelo Endelli/Getty Images

Velez je u prvom meču u Argentini dobio Aukas, ali je u Ekvadoru bilo 2:0 za tu ekipu sve do nadoknade. Alvarado u 49. i Espinosa u 66. su doneli prolaz ovoj ekipi. Aukas je inače veći deo meča igrao sa igračem manje jer je u 37. minutu drugi žuti karton dobio Oneto. Velez je do gola u gostima koji je značio i prolazak dalje stigao u 97. minutu, a strelac je bio Tijago Almada. On je gol postigao sa jedanaesterca.

Fluminense je još jedno veliko ime koje neće ići u drugu fazu ovog takmičenja jer je u Čileu igrao bez golova sa Union La Kalerom. U prvom meču u Brazilu je bilo 1:1.

Dlje ide i Kokimbo iz Čilea koji je izgubio samo 1:0 u Venecueli od Aragve, dok je u prvom meču slavio sa ubedljivih 3:0.

Bolivijski Nacional Potosi je uspeo da anulira vođstvo peruanskog Melgara koji je u prvom meču u Boliviji slavio 2:0. Nacional je istim rezultatom slavio u Peruu, a oba gola dao je Rojon. U izvođenju penala ključan je bio gol Fuentesa i ekipa Melgara je prošla dalje.