Nevilova ekipa tone: Šesti poraz u devet mečeva

Catherine Ivill, Getty Images Spor

Ženska fudbalska reprezentacija Engleske porazom od Sjedinjenih Država u Orlandu rezultatom 2:0 započela je odbranu titule na tradicionalnom turniru SheBelives Cup.

Aktuelne svetske šampionke slavile su pred 16.000 gledalaca na Floridi, a to je bio šesti poraz selektora Engleske Fila Nevila, uz remi i dve pobede, u poslednjih devet utakmica ostrvske selekcije.

Sjedinjene Države su za samo tri minuta rešile meč. Najpre je Kristen Pres u 53. minutu donela prednost svom timu, a ubrzo je Karlo Lojd postavila konačan rezultat.

Domaća reprezentacija mogla je i do ubedljivije pobede, ali Amerikanke nisu rfealizovale brojne odlične šanse.

Debitant na turniru, selekcija Španije na startu je bila bolja od Japana rezultatom 3:1, a dva gola postigla je Lusija Garsija.