Novi poraz Bekamovog tima u MLS, Pizaro za istoriju

U prva četiri meča drugog kola MLS pobedu je upisao samo DC Junajted koji je bio bolji od novajlije u ligi Inter Majamija.

Inter Miami CF

Harry How, Getty Images Sport

DC Junajted slavio je na svom terenu protiv Inter Majamija 2:1. Novajlija u ligi tako je prvu sezonu otvorio sa dva vezana poraza nakon što je u prvom kolu poražen od Los Anđelesa (1:0). Sa druge strane, ekipi iz Vašingtona ovo je prva pobeda jer je sezonu otvorila porazom od Kolorado Rapidsa.

Rodolfo Pizaro doneo je Interu prednost nakon manje od dva minuta igre, a gosti su prednost čuvali sve do 57. minuta.

Pizaro je tako ušao u istoriju kluba kao prvi strelac u MLS, a za to mu je u ovom meču bio potreban minut i 48 sekundi.

Roman Tores zaradio je crveni karton, a domaćin je dobio i iskoristio priliku za izjednačenje sa bele tačke. Precizan je bio Jamil Asad.

Meč je rešen u 61. minutu golom Frederika Brilana.

Nju Ingland Revolušn i Čikago Fajer igrali su 1:1, Ril Salt Lejk i Njujork Red buls bodove su podelili nakon remija 1:1, a Dalas i Montreal Impakt igrali su 2:2.