Libertadores: Osmica Rivera protiv slabašnih Peruanaca

Getty Images, Getty Images

Ekipa argentinskog River Plejta na ubedljiv način je stigla do prve pobede u grupnoj fazi Kopa Libertadores.

Osvajač ovog takmičenja iz 2018. godine je u drugom kolu Grupe 4 savladao Binansional iz Perua sa čak 8:0.

Gosti su izdržali sve do 38. minuta kada je krenula kanonada argentinskog tima.

Milton Kasko je postigao vodeći gol, i sa minimalnih 1:0 River je završio prvo poluvremenu, da bi u nastavku dao čak sedam golova.

Zanimljivo da je jedino Ignasio Fernandes dva puta zatresao mrežu, dok su po jedan gol dali Bore, Karaskal, Rohas, Dijas i Matijas Suarez.

River se tako iskupio za poraz u prvom kolu od LDU Kito rezultatom 3:0. Istim rezultatom, Ekvadorci su doživeli poraz u drugom kolu, od ekipe Sao Paula.

U grupi 3. Kolo Kolo je savladao Paranense sa 1:0, a Penjarol je takođe minimalcem bio bolji od Horhe Vilstermana. U grupi 1, dva meča završena istim rezultatom: Flamengo – Barselona 3:0 i Indenepdijente – Junior 3:0.