Jer smo tu za vas: Beloruski fudbal samo na Sport Klubu

Kada fudbal stoji u Evropi igra se u Belorusiji. Kada se fudbal igra u Belorusiji - vi ga gledate na Sport Klubu.

Jeste li se uželeli fudbala?

Mi jesmo! Priznajemo, nije nam dugo trebalo.

Zato, Sport Klub je tamo gde se fudbal igra - u Belorusiji.

Šampionat je počeo u četvrtak duelom u kome je Energetika savladala BATE 3:1.

U petak su odigrane dve utakmice, a u onoj koju ste mogli da gledate na našim kanalima fudbaleri Ruh Bresta su u gostima bili bolji od Dinama iz Minska rezultatom 1:0. Strelac pobedonosnog gola bio je Ukrajinac Oleksij Kovtun u 26. minutu.

Za domaći tim ceo meč odigrali su srpski internacionalci Marko Pavlovski i Dominik Dinga.

Šampion Dinamo Brest je na svom terenu odigrao nerešeno sa ekipom Smoleviči - 1:1. Gosti su poveli u 55. minutu pogotkom Vladislava Muhamedova, a konačan rezultat postavio je Kiki Gabi četiri minuta kasnije.