16.05.2020 | 19.57 > 20:02

BATE ponovo na vrhu, Balkanci srušili Sluck

U derbi meču devetog kola beloruske Premijer lige, Bate Borisov je savladao Sluck rezultatom 3:0.

Nemanja Milić

Print screen/SK

Već u 4. minutu, Nemanja Milić doneo je prednost domačinu, nakon asistencije Bojana Nastića. Bio je treći gol nekadašnjeg igrača Crvene Zvezde na poslednje dve utakmice.

Dvadeset minuta kasnije, kapiten Igor Staševič sjajnim golom iz slobodnog udarca duplirao je prednost Batea, postigavši pogodak i na trećoj uzastopnoj utakmici.

Sport Klub Youtube

Samo minut nakon roga zbog ofsajda poništen je pogodak defanzivca domaćih Jakova Filipovića.

U nastavku meča Bate je svesno prepustio posed gostima, koji nisu uspeli ozbiljnije da ugroze golmana Čičkana.

Sve dileme oko pobednika rešio je rezervista Pavel Nehajčik 20 minuta pre kraja, na asistenciju još jednog sprskog igrača, Aleksandra Filipovića.

Tim iz Borisova je ovim trijumfom ponovo izbio na čelo premijer lige, sa 19 osvojenih bodova, dok je Slutsk četvrti sa tri boda manje.

Bate u narednom kolu već u sredu igra novi derbi protiv Dinama u Brestu, sa kojim će se sastati i narednog vikenda u okviru finala Kupa.

Prethodo je Šahtjor iz Soligorska savladao Slaviju Mozir sa 2:0.