Catherine Ivill/Getty Images

23.05.2020 | 19.31 > 21:19

Judčic majstorijom doneo pobedu Energetiku

Ekipa Energetika je na gostovanju Isloču stigla do pobede pogotkom u nadoknadi vremena i probila se na drugo mesto na tabeli beloruske lige.

Energetik

Print screen/SK

Energetik

Gosti su stigli do prednosti pogotkom talentovanog Džasurbeka Jašibojeva iz penala u 13. minutu.

Bio je to sedmi gol za 22-godišnjeg vezistu ove sezone.

isloč je izjednačio još jednim golom sa bele tačke, a precizan je bio Stiven Godfri u 27. minutu.

U bukvalno poslednjoim trenucima meča, Energetik stiže do pobede sjajnim golom Jevgenija Judčica, koji je nedobranjivo gađao sa preko 20 metara.

Sport Klub Youtube

Slutsk i Ruh iz Bresta podelili su bodove, a oba pogotka viđena su u završnoj fazi utakmice.

Domači tim poveo je preko Jegora Semenova koji je u 81. zatresao mrežu glavom, ali je tri minuta pre kraja Ruh izbegao poraz zahvaljujući Vladislavu Vasiljevu koji je uspešno realizovao jedanaesterac.

U poslednjem duelu dana, Vitebsk i Dinamo iz Minska igrali su identičnim rezultatom, u ovom slučaju golovi su pali u ranoj fazi duela.

Ivan Bahar je već u petom minutu doneo prednost gostima, dok je konačan rezultat već u 19. minutu postavio Ion Nikulesku.