02.06.2020 | 21.08 > 21:17

Izrael: Pobede domaćih

Odigrana su još dva meča 27. kola doigravanja za opstanak izraelske Ha'al lige i u oba su slavili domaći timovi. Ašdod protiv Hapoela Raane 3:2 i Makabi Netanja protiv Ironija Kirjat Šmone 3:1.

Getty Images/Patrick Smith

U meču između Ašdoda i Hapoel Raane domaćin je slavio tek posle preokreta. Gosti su vodili 2:0 golovima Smeša u 39. minutu i Mateosa u 60. Ipak, Ašdod se vratio u 66. minutu kada je Gordana bio precizan sa bele tačke. U 74. minutu Jehezkel je izjednačio na 2:2, a pobedu je doneo David u 90. minutu. Ašdod je četvrti u doigravanju za opstanak i ima 31 bod, 10 više od zone ispadanja u kojo je Hapoel Raan sa 16 bodova na poslednjem mestu.

Veliki korak ka opstanku napravio je Makabi Netanja pobedivši Šmonu 3:1. Već posle prvog poluvremena domaćin je imao dva gola prednosti pošto su Melamed u 36. i Ezra u 45. minutu postigli pogotke. Smanjio je Rijan u 58. minutu, a dva gola viška ponovo je doneo Kahičovski u 72. minutu. Makabi je treći sa 34 boda, dok je Šmona prva iznad zone ispadanja sa 22 boda, jednim više od davljenika Nes Cione.