Pobede gostiju, gužva za plasman u Cvajtu

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Odigrana su još dva meča 29. kola nemačke treće lige. U oba su slavili gosti i to su oba kandidati za promociju u viši rang. Manhajm je slavio u Roštoku protiv Hanze 1:0, dok je Ingolštat pobedio Unterhahing 2:1.

Jedini gol u Roštoku postigao je Ferati iz penala u 85. minutu. Ovom pobedom Manhajm se našao na deobi prvog mesta sa Duizburgom i Unterhahingom sa po 47 bodova, sa tim da Duizburg ima utakmicu manje. Hanza je 11. sa pet bodova manje.

Upravo je Unterhahing doživeo poraz na svom terenu u derbiju kola. Bolji je bio Ingolštat 2:1, iako je lošije počeo meč. Igrač gostiju Ananu postigao je autogol u 13. minutu, ali samo šest minuta kasnije Ekert je izjednačio. Veliku šansu za potpuni preokret u 31. minutu imao je Kuške ali je promašio penal. Do preokreta je ipak došlo u 54. minutu kada je gol postigao Volfram. Ovom pobedom Ingolštat je izbio na četvrto mesto sa samo dva boda manje od vodeće trojke.