Levadija sa četiri gola ispratila Kalev

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Levadije ostvarili su ubedljivu pobedu u okviru šestog kola estonskog prvenstva, pošto su sa 4:0 savladali Talina Kalev.

Zahvaljujući tom trijumfu, petom ove sezone, Levadija je barem do subote izbila na čelo tabele.

Domaći tim je poveo u 10. minutu golom Zuraba Očihave, da bi prednost duplirao Mark Oliver Rosnup desetak minuta kasnije. Na treći pogodak se čekalo do 79. minuta, kada je strelac bio Juri Kolomec, da bi konačan rezultat osam minuta kasnije postavio Fabris Kouadio.

Bio je to, inače, 19. trijumf zaredom Levadije u međusobnim susretima sa Kalevom, a 32. na 32 meča kada je bilo pobednika. Talina Kalev je poslednji put slavio u prvom susretu odigranom u aprilu 2007. godine.

Levadija na čelu tabele ima 15 bodova, dva više od Flore, koja ima utakmicu manje, dok je Talina Kalev na četvrtoj poziciji sa sedam bodova.

Druga utakmica dana, između Legiona i Transa završena je bez golova.