06.06.2020 | 22.23

Arisov preokret u režiji Game

U prvom meču 27. kola Superlige Grčke u doigravanju za šampiona Aris je u Solunu savladao OFI sa Krita 3:1 uz sjajnu partiju Portugalca Bruna Game.

Aris FC

REUTERS/Norsk Telegrambyra AS

Prvi do gola došli su gosti. U 21. minutu strelac je bio norveški internacionalac Vadžebah Sakor. Aris do poluvremena uspeva da izjednači golom Game u 42. minutu na asistenciju Rouza sa Mauricijusa. Sve do 73. minuta čekalo se na novi pogodak, a njega je postigao ponovo Gama. Potvrdu trijumfa Arisu doneo je Korhut u 80. minutu.

Meč nije imao rezultatski značaj za obe ekipe, osim što je odlučivao ko će biti peti, a ko šesti, s obzirom da obe ekipe imaju obezbeđen plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope zbog suspenzije Panatinaikosa. Aris je peti sa 37 bodova, dok je OFI šesti sa tri boda manje.