Duizburg čuva prvo mesto, gužva u vrhu

Michael Titgemeyer/Getty Images

Fudbaleri Duizburga u 31. kolu nemačke Treće lige u gostima su pobedili Kajzerslautern rezultatom 3:1 i tako zadržali prvu poziciju na tabeli.

Svi golovi viđeni su u periodu od 9. do 49. minuta. Duizburg je poveo pogotkom Mikelsa, Til je izjednačio iz penala u 31. da bi osam minuta kasnije Vermej vratio prednost gostima. Konačan rezultat postavio je Jansen.

Kajzerlslautern je ostao na 12. poziciji sa deset bodova manje od Bajerna II i Braunšvajga koji su u zoni plasmana u Cvajtu, odnosno baraž.

Braunšvajg je takođe bio siguran u gostima protiv Unterhahinga 3:1. Domaći su pobedom mogli da se umešaju u sam vrh, ali su ostali na 47 bodova. Nije im pomoglo ni što im je Švabl u 9. minutu doneo prednost jer su Fegenspan i dvostruki strelac Kobilanski preokrenuli za konačnih 3:1.

Virzburger je drugim uzastopnim trijumfom protiv Jene 4:2 zadržao visoko peto mesto, Ingolštad je u gostima bio bolji od Kemnicera 1:0, dok u duelu Grosaspaha i Projsen Minstera nije bilo golova.