Makabiju derbi Tel Aviva

Gabriele Maltinti/Getty Images

U gradskom derbiju Tel Aviva aktuelni šampion i lider Makabi savladao je kao gost Hapoel 2:0 i dodatno se približio odbrani titule.

Ekipa Vladimira Ivića na taj način je prekinula niz od dve utakmice bez pobede. Ali daleko od toga da je išlo sve kao podmazano. Hapoel se dugo držao, tačnije do 72. minuta, kada je njegova odbrana konačno poklekla. Gol je postigao Rikan i videlo se da je gostima pao kamen sa srca. Umešno su održavali vođstvo, koje su na kraju duplirali u nadoknadi vremena preko Almoga. Ovom pobedom Makabi je učvrstio prvo mesto i ima 75 bodova, 12 više u odnosu na drugoplasiranog imenjaka iz Haife. Teoretski, ekipa Vladimira Ivića već u sledećem kolu mogla bi da obezbedi titulu. Hapoel je peti sa 45 bodova.

Jedini konkurent za titulu Makabiju imenjak iz Haife slavio je u gostima protiv Hapoel Ber Ševe 1:0 golom Salaliča u 77. minutu. U doigravanju za opstanak u meču između Hapoel Kfar Šabe i Ironi Kirjat Šmone nije bilo golova.