Dve asistencije Hakšabanovića, novi kiks Malmea

Getty Images/Patrick Smith

Fudbaleri Norćepinga zadržali su maksimalni učinak i posle tri kola šampionata Alsvenskan, pošto su savladali Jurgordan sa 3:0.

Jedan od heroja trijumfa bio je Sead Hakšabanović, 21-godišnji Crnogorac koji je nekada bio član Vest Hema. On je asistirao za drugi pogodak Lauritsena i treći Levija, a prvi gol za vođstvo domaćih postigao je Tote.

Malme je opet kiksnuo, u duelu sa Varbergsom bilo je 2:2 – poveli su domaći golom Riksa u sedmom minutu, da bi izjednačio Johanson samo dva monuta kasnije. U razmaku od dva minuta Kristijansen je zaradio dva žuta kartona i isključen je u 37. minutu, pa su hosti kompletirali preokret golom Norina 75. minutu. Na kraju je Malme spasao bod u 83 minutu golom Telina.

Kalmar je došao do drugog trijumfa u sezoni, na gostovanju Falkenbergsu bilo je 2:0 golovima Romarinja i Johansona – drugi gol postignut je sa centra posle lošeg ispucavanja golmana domaćih.

Još jedan gost bio je uspešan istim rezultatom – AIK je sa 2:0 dobio Hamarbi, golove su dali Husein u 55. minutu i Larson tri minuta kasnije iz penala, dok u poslednjem okršaju dana Erebro – Estersunds nije bilo golova.

AIK i Kalmar imaju po šest bodova, a Norćeping je prvi sa devet.