Ludilo u Grčkoj… Olimpijakos i AEK u finalu Kupa

U finalu Kupa Grčke za pehar će se boriti Olimpijakos i AEK.

Olimpijakos je u polufinalu bio bolji od PAOK i slavio rezultatom 2:0.

Na gol se čekalo do 65. minuta kada je precizan bio Masuras.

Pobedu Olimpijakosa potvrdio je 20 minuta kasnije Madi Kamara.

PAOK je u poslednjih nekoliko minuta meča dobio dva crvena kartona. Direktan crveni dobio je za nesportsko ponašanje na klupi Fereira, a u trećem minutu nadoknade drugi žuti karton dobio je El Kaduri.

AEK je, nakon produžetaka, eliminisao Aris iako je meč završio sa osam igrača na terenu. Nakon 90 minuta rezultat je bio 2:1 za Aris, a kako je istovetnim rezultatom u prvom meču slavio AEK, meč je ušao u produžetke. AEK je u finale odveo Marko Livaja.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu da bi Aris došao do prednosti preko Manćinija u 57. minutu. U trećemi minutu nadoknade uz gol Diguinija Aris je bio na korak od plasmana u veliko finale, ali je u šestom minutu nadoknade Marko Livaja postigao prvi od dva gola na ovom meču i obezbedio svom timu produžetak.

Livaja je bio čovek odluke i gol za finale postigao je u 112. minutu.

Nadoknada vremena u drugom produžetku donela je mnogo nervoze u redovima AEK pa su redom meč morali ranije da završe Mantolas, Simos i Oliveira, svi zbog drugog žutog kartona.