Makabi sa Vladom Ivićem odbranio titulu

Gabriele Maltinti/Getty Images

Ono što je bilo jasno nedeljama, pa i mesecima, dobilo je potvrdu. Posle pobede u 33. kolu u gradskom derbiju na svom terenu nad Hapoelom 3:0 Makabi je odbranio titulu šampiona.

Izabranicima Vladimira Ivića i bod je bio dovoljan da dođu do novog trofeja. Dobro se držao Hapoel, bilo je 0:0 na poluvremenu. Ali u 67. minutu domaćin je dobio penal koji je Blekmen realizovao za vođstvo. Meč je bio odlučen u 81. minutu kada je Tibi duplirao prednost. U 88. minutu gosti ostaju sa igračem manje jer je Boateng dobio crveni karton, a u sledećem napadu Šehter postavlja konačnih 3:0.

Makabiju je ovo ukupno 23. titula, a prva odbrana titule posle pet godina. Dolaskom Vladimira Ivića prekinut je trofejni post od četiri godine, a mladi srpski trener je sada uspeo da potvrdi dominaciju i dođe do trećeg trofeja u Izraelu, a ukupno četvrtog u karijeri, pošto ima i kup Grčke vodeći PAOK.

Hapoel je peti sa 45 bodova bez šanse za Evropu, a iza Makabija je imenjak iz Haife, sa 12 bodova manje, koji je pobedom nad Hapoel Ber Ševom 2:1 obezbedio vicešampionsko zvanje.

U doigravanju za opstanak dva Hapoela Hadera i Ranana odigrali su nerešeno 2:2. Ovim je ekipa Hapoela Ranane definitivno izgubila prvoligaški status, a Hadera ga sačuvala.