Švedska: Šampion ubedljiv, Malme sa penala do boda

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Aktuelni šampion Đurgarden ostvario je ubedljivu pobedu u 4. kolu švedskog prvenstva, pošto je sa 5:0 savladao Kalmar.

Ekipa iz Stokholma povela je već u 5. minutu. Precizan sa bele tačke bio je Ulvestad. Isti igrač je samo četiri minuta kasnije pogodio za 2:0.

Bio je tek deseti minut kada su domaći vodili sa 3:0. U strelce se tada upisao Augustinson.

Briljirao jeu nastavku Ulvestad, koji je do het-trika došao u 39. minutu. Konačni rezultat postavio je Voker u 84.

Da nesreća za goste bude veća, u 87. minutu je Romarinjo dobio drugi žuti karton, posle čega je isključen.

Đurgarden je zabeležio drugu pobedu u prvenstvu i trenutno se nalazi na trećoj poziciji. Kalmaru je ovo bio drugi poraz, te sada zauzima šesto mesto.

Bodove su podelili AIK Stokholm i Malme. Meč na ‘Frends Areni’ završen je 2:2.

Domaći su poveli preko Larsona u završnici prvog poluvremena, da bi u 58. minitu imali i 2:0 zahvaljujući golu Huseinija.

Telin je u 69. imao priliku da smanji zastatak gostiju, ali nije iskoristio kazneni udarac.

Ipak, već u 70. je Berget smanjio na 2:1. Konačni rezultat postavio je Telin u 90. minutu – ovoga puta bio je precizan sa bele tačke.

AIK je sa ovim bodom došao do drugog mesta na tabeli, dok je Malme posle trećeg remija u nizu na četvrtom mestu.

Fudbaleri Mjelbija ostvarili su prvu pobedu u sezoni, pošto su na svom terenu slavili protiv Hamarbija 2:1.

Gosti su poveli u prvom minutu, posle gola Tankovića. Ipak, već u 27. im je isključen igrač – direktan crveni karton dobio je Mađar. Ekipa Mjelbija dobila je i penal, ali ga nije realizovao Šabović.

Ipak, gosti su u samoj završnici iskoritili igrača više i došli do preokreta. U 88. je gol za izjednačenje postigao Bergstrom, da bi u sudijskoj nadoknadi za pobedu pogodio Ogbu.

Mjelbi je sada 13, dok je Hamarbi posle drugog vezanog poraza 11.

Elfsborg i Erebro su odigrali 1:1. Bodove su podelili i Sirius i Geteborg, koji su igrali 2:2.