28.06.2020 | 20.55

Belorusija: Ramos pogodio za pobedu Torpeda

Zahvaljujući golu Gabrijela Ramosa ekipa Torpeda savladala je Vitebsk u meču 15. kola beloruskog prvenstva.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Ekipe su bile ujednačene u statističkim podacima, ali je na kraju presudio gol Ramosa u 69. minutu.

Torpedo je zabeležio prvu pobedu u poslednja četiri meča i sada je na četvrtom mestu, sa istim brojem bodova i utakmicom više od Nemana, koji je na poslednjem mestu koje vodi u Evropu.

Vitebsk je poražen posle dve uzastopne pobede i sada se nalazi na devetom mestu.

Ruh je u Brestu pobedio Belšinu sa 3:0. Domaći su poveli preko Diala u 12. minutu. Na 2:0 je u 43. minutu povećao Oreškevič, da bi samo dva minuta kasnije konačni rezultat postavio Vasiljev.

Ruh je ostvario trijumf posle šest mečeva u kojima je zabeležio četiri remija i dva poraza. Sada je 10. na tabeli. Belšina je ostala na začelju.

Isloč je u gostima savladao Gorodeju 2:0. Već u trećem minutu Makas je postigao gol. Na njegovu asistenciju u 54. minutu Jansane je pogodio za konačnih 2:0.

Isloč je posle 15. kola na osmom mestu, dok je Gorodeja tik iznad zone ispadanja, na 13. poziciji.