Getty Images/Stuart Franklin

28.06.2020 | 22.37 > 22:38

Olimpijakosu atinski, PAOK solunski derbi

Fudbaleri Olimpijakosa pobedili su AEK na strani u atinskom derbiju, u okviru 30. kola grčke lige, rezultatom 2:1.

Olympiacos

Mike Hewitt/Getty Images

Pirejci su do trijumfa stigli golovima u prvom poluvremenu. Najpre je El Arabi u 38. doveo goste do prednosti, da bi u 45. Kamara povisio na 2:0.

AEK je do kraja uspeo samo da ublaži poraz preko Arauha u 66. minutu.

Ceo meč za poražene odigrao je Nenad Krstičić, dok je u redovima Olimpijakosa Lazar Ranđelović u igru ušao u 71. minutu.

Oli je lider plej-ofa sa 78 bodova. AEK je treći sa 56.

PAOK je sa 2:0 rešio solunski derbi na gostovanju Arisu.

Varela u 36. i Sviderski u 45+4. pogađali su mrežu najvećeg rivala. Pobeda crno-belih mogla je da bude i ubedljivija, ali je Sviderski u petom minutu promašio penla.

Domaćin je meč završio sa desetoricom zbog isključenja Delezisisa u nadoknadi vremena.

PAOK je drugi na tabeli sa 59 bodova. Aris je peti sa 38.