29.06.2020 | 21.36 > 21:53

Helsingborg i dalje bez gola, tone li tone

Odigrane su dve utakmice četvrtog kola Alsvenskan lige Švedske. U oba su slavili domaćini. Vabergs je savladao Falkenbergs a Haken Helsingborg.

Getty Images/Patrick Smith

Ni u ovom četvrtom kolu Helsingborg nije uspeo da postigne gol. Stoga, jedan je bio dovoljan domaćinu za sva tri boda. Strelac za Haken bio je Sederlund u 60. minutu. Nekadašnji učesnik u Ligi šampiona i ekipa koja je na prelazu dva veka izbacio Inter, sada je na deobi poslednjeg mesta sa samo bodom osvojenim u četiri kola i gol razlikom 0:8. Haken je šesti sa šest bodova.

Duel Varbergsa i Falkenbergsa doneo je izuzetno zanimljiva dešavanja. I to u prvih 20 minuta. Već u 14. minutu dosuđen je penal za domaćina. Golman Bratberg uspeo je da odbrani udarac sa bele tačke, ali je lopta pogodila njegovog štopera Karlsona i završila u golu. U 21. minutu Johanson je povisio na 2:0. Internacionalac iz Severne Makedonije Danijel Krezić u 60. minutu donosi 3:0, a konačnih 3:1 delo je Edija Silisufaja. Varbergs se ovom pobedom izjednačio na drugom mestu sa AIK, pošto obe ekipe imaju po sedam bodova, pet manje od lidera Norčepinga, dok je Falkenbergs 14. sa četiri boda.