Srbi dvaput pogađali, BATE izgubio golčinom sa 40m

Getty Images/Patrick Smith

Fudbaleri Energetika pobedili su BATE Borisov u gostima sa 1:0 u derbiju 16. kola Prvenstva Belorusije.

Odlučujući pogodak postigao je Šakboz Umarov – svi su očekivali ubacivanje iz slobodnog udarca sa oko 40 metara, ali on je šutirao direktno u gol, neverovatno precizno.

Samo tri minuta pre toga situacija je delovala vrlo loše za Energetik jer je Svirepa dobio drugi žuti karton, ali Dragun nije realizovao penal koji je usledio.

BATE je držao loptu u nogama skoro dve trećine vremena, uputio 16 udaraca ka golu, ali Energetik je izdržao i sada ima 29 bodova na trećoj poziciji, bod manje od BATE Borisova.

U drugom meču dana Gorodeja i Vitebsk odigrali su nerešeno 2:2 – Nikolesku je u 33. minutu doveo goste u vođstvo, a pet minuta kasnije izjednačio je srpski fudbaler Lazar Sajčić. Nekadašnji fudbaler Jagodine i Borca pribrano je reagovao i po zemlji plasirao mrežu u gol posle dodavanja Arhipova.

U nastavku je Vitebsk ponovo vodio preko Karioke, da bi spomenuti Arhipov u 87. minutu doneo bod Gorodeji, koja je sada 13. na tabeli sa 16 bodova, dok je Vitebsk deveti sa 22.

U poslednjem meču dana Neman je pobedio Isloč sa 1:0, a odlučujući gol delo je srpskog fudbalera Zorana Marušića u 90. minutu.Tako je Neman sada drugi sa 29 bodova, koliko ima i gorespomenuti Energetik, dok je Isloč osmi sa 23.