PAOK FC

OFI i PAOK odigrali su nerešeno 2:2 u 32. kolu plej-ofa grčke Superlige.

Lopta

Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Gosti su na Kritu poveli pogotkom Bisevara u petom minutu, ali OFI je do poluvremena preokrenuo golovima Neire i Figuereda. Ostao je OFI sa desetoricom posle drugog žutog kartona Kotrubisa, pa je PAOK izjednačio preko Mihalidisa u 77. minutu, da bi četiri minuta kasnije i Solunci ostali sa desetoricom posle isključenja Esitija.

PAOK je tako naštetio svojim šansama za plasman u kvalifikacije u Ligu šampiona, ima 61 bod na drugoj poziciji, bod više i meč više od AEK-a, koji u nedelju gostuje Arisu. Olimpijakos je već prvak, ima 81 bod.

OFI je poslednji u plej-of grupi, što znači plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.

U plej-autu je Asteras savladao Volos sa 4:0, a heroj meča bio je Španac Luis Fernandes, koji je postigao het-trik. Strelac preostalog gola bio je Sito, Asteras je sada prvi u plej-autu sa 39 bodova, dva više i utakmicom više od Atromitosa, ali ni Volos nije u opasnoj zoni – dva je mesta iznad crte, ali sa devet bodova više u odnosu na Panetelikos.