Smoleviči ubedljivo protiv Isloča

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

U premijernom meču 17. kola beloruske Višaja lige, fudbaleri Smolevičija savladali su Isloč rezultatom 3:1.

Ovom pobedom Smoleviči su uspeli da se bar malo približe ekipa iznad njih, ali su i ostali i dalje na pretposlednjem mestu na tabeli.

Na Ozernji stadionu domaćin je došao u vođstvo već u 21. minutu, a strelac je bio Vladislav Ložkin, na asistenciju Aleksandroviča.

Mladi napadač koji je nedavno stigao iz Dinama iz Minska, odmah na debiju došao je i do drugog gola, ovoga puta u 35. minutu.

U nastavku meča je domaćin diktirao tempo, a sve dileme oko pobednika otklonio je Aleksandar Džigero u 78. minutu.

Isloč je uspeo do kraja samo da ublaži poraz, a strelac je bio Makas u 91. minutu.

Smoleviči je ostvario tek treću pobedu ove sezone, ostao je na 15. mestu sada sa 14 osvojenih bodova, samo dva manje od Gorodeje, koja je prva iznad crte.

Isloč je osmi sa 23 boda, i propustio je dobru priliku da dođe do pete pozicije na tabeli.

U subotu na našim kanalima možete pogledati još dva meča Višaja lige: Belšina – Torpedo i Bate Borisov – Slavija.