Mjalbi preuzeo drugo mesto, prva pobeda Helsingborga

Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Fudbaleri Helsingborga ostvarili su prvu pobedu ove sezone, pošto su u sedmom kolu Alsvenskana savladali AIK sa 2:0.

Oba pogotka postignuta su na sličan način – ubaciavanje sa desne strane i gol glavom. Strelac prvog gola bio je 19-godišnji Aleks Anderson u 68. minutu na asistenciju Van den Hurka, a u 83. minutu upravo je Holanđanin Antoni van den Hurk postavio konačni rezultat. Srpski golman Budimir Janošević stajao je na golu gostiju.

Helsingborg ima pet bodova, i dalje je na poslednjoj, 16. poziciji, dok je AIK 11. sa osam bodova.

Ekipa Erebra pobedila je Varbergs 1:0 pogotkom Mehmetija u 61. minutu, uhvatio je izvrstan volej posle centaršuta Martensona i njegov tim sada ima devet bodova, jedan manje od Varbergsa.

U drugom delu dana Jurgorden došao je do treće pobede ove sezone, na gostovanju Geteborgu bilo je 2:1 – golove za pobednike postigli su Ulvestad iz penala u devetom i Homberg u 36. minutu, dok je za domaće strelac bio Aieš iz penala u 62. minutu. Prethodno je za Geteborg jedanaesterac promašio Haraišvili u 37. minutu.

Jurgorden je četvrti sa 10 bodova, a ekipa Mjalbija savladala je Heken sa 3:1 i sada je drugoplasirana sa 13, tri manje od Norćepinga. Heroj trijumfa bio je dvostruki strelac Moro, a prvi gol za Mjalbi dao je Besrad Sabović.