Hapoel Ber Ševa pobednik Kupa Izraela

Getty images/Michael Steele

Fudbaleri Hapoel Ber Ševe osvojili su Kup Izraela, pošto su u finalnoj utakmici u Tel Avivu savladali Makabi Petah Tikvu, rezultatom 2:0 (0:0).

Meč odigran na sablasno praznom stadionu „Blumfild“, doneo je dobar fudbal, a Hapoel je do svog drugog Kupa stigao sa dva gola u drugom poluvremenu.

Prvo je iskusni Ben Sahar u 49. minutu pogodio mrežu rivala, da bi tačku na i postavio najbolji igrač susreta, Portugalac Žozue, u 61. minutu. Prethodno je bivši as Porta, koji je ostavio dubok trag u turskom fudbalu (Bursa, Galatasaraj, Osmanlispor, Akhisari), asistirao za vođstvo svog tima.

Posebno poglavlje ove priče bio je i trener Hapoela, legendarni Josi Abuksis, koji se prošle sezone radovao istom trofeju, ali na klupi Bnei Jehude.

Hapoel Ber Ševa je prvi Kup osvojila 1997. godine.