Precizni Hakšabanović za novi trijumf Norćepinga

Photo by Michael Regan/Getty Images)

Vodeći Norćeping nastavio je uspešnu seriju i protiv Erebra, a vodeći gol za lidera u osmom kolu Alsvenskana postigao je Crnogorac rodom iz Švedske, Sead Hakšabanović.

Norćeping je stigao do šestog trijumfa i uz dva remija čvrsto drži prvu poziciju na tabeli sa 20 bodova, sedam više od najbližih pratilaca. Vodeći gol protiv Erebra postigao je mladi 21-godišnji Sead Hakšabanović, kome je to bio treći pogodak od početka sezone. On je u 70. minutu prihvatio loptu na drugoj stativi i preciznim udarcem poslao je u sam ugao nemoćnog golmana Jansona. Konačan rezultat postavio je Kristofer Niman devet minuta pre kraja.

Najubedljiviji trijumf u osmom kolu Alsvenskana ostvario je tim BK Hekena, koji je na svom terenu potpuno neočekivano ubacio pola tuceta golova u mrežu do ovog kola čvrstog IF Elfsborga. U goleadi su redom učestvovali Valemark (43), Bergen (45), Sederlund (49), Irandus (56. penal i 86) i Jasin (90).

Da se gostima baš sve završi kako ne treba pobrinuo se Strand, pošto je u sudijskoj nadoknadi vremena dobio crveni karton.

Posle osmog kola čak šest klubova ima 13 bodova. Pored pomenutih Hekena i Elfsborga to su šampion Jurgarden, Varberg, Malme i Mjalbi.

Mjalbi je poražen u Varbergu sa 1:0 golom Astrita Seljmanija iz penala u 90. minutu, a vrednu pobedu ostvario je Malme na gostovanju Estersundsu – 2:1. Vodeći gol za Malme postigao je iskusni internacionalac Ole Toivonen u 32, na 2:0 povisio je Anders Kristijansen u 57, da bi domaći sastav preko Ludviga Fritzsona u 71. ublažio poraz.

Identičnu pobedu u gostima ostvario je i Hamarbi protiv Kalmara. Na ovom meču je domaćin prvi postigao gol, poveo je preko Magnusona (8), ali su u korist gostiju rezultat preokrenuli Brazilac Paulinjo (45) na asistenciju Aleksandera Kačaniklića i Ludvingson (74).