Penal Deaka za pobedu Kluža

Getty Images/Fran Santiago

Fudbaleri Kluža zabeležili su pobedu 1:0 protiv ekipe Botošani u osmom kolu doigravanja za šampiona rumunske Lige 1.

Meč je odlučio detalj u 41. minutu. Sudija je pokazao na jedanesterac, koji je uspešno realizovao Čiprijan Deak.

Povezano

Iskusni 34. godišnji vezista poslao je golmana u jednu, a loptu u drugu stranu i doneo prednost domaćem timu. Kasnije će se ispostaviti da je to bio i konačan rezultat utakmice.

Ceo meč za Kluž odigrao je Mateo Sušić. U gostujućem timu Marko Dugandžić je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Stefan Aškovski zamenjen, a David Babunski ušao u igru u drugom poluvremenu.

Šampion Kluž je ovom pobedom opet došao na bod vodećoj Univerzitatei. Ekipa iz Krajove ima 44, Kluž 43. Oba tima imaju još dva meča do kraja, jedan međusobni.